ďťż
Home chevysphereFantasy Expo i 18 urodziny CD Action 10-11.05.2014Wystawa Lego w Pasażu Grunwaldzkim, 10.01-16.02.2014American Cars Mania 2014, Milicz 27-29 czerwcaFestiwal Gier i Komiksu w Łodzi 3-5.10.2014 RelacjaHall of Games- Hala stulecia 15 listopad 20147.06.2014 - Akademia Młodych Naukowców07.06.2014 Festyn WrocławCXXVIII Imperiada - Lipiec 2014CXXIII Imperiada - Styczeń 2014CXXXIII Imperiada - Grudzień 2014 16 - Zaklęta miłość.rmvb
Lista plików mp3 do pobrania, pobierz, download
Lista plików jpg do pobrania, pobierz, download
WILD jak go stosować
[30.01.10]The Amp Jackers - Muffin (The Muffin Remix)
513, Struktura organizacyjna zespołu projektowego, Struktura organizacyjna zespołu projektowego
Link
 

chevysphere


Witam serdecznie.
Pracuję w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu. Zajmuję się promocją naszej komiksowej kolekcji. Może słyszeliście o Dniu Darmowego Komiksu lub Dniu Batmana albo odwiedziliście Obwoźną Czytelnię Komiksów na Pyrkonie. Jeśli nie wrzućcie hasło w internet, żeby zobaczyć jak to wygląda. Na sobotę 6 grudnia planujemy imprezę poświęconą komiksowi w ujęciu Galaktycznym.
Chcemy dać tam między innymi wykłady o Star Wars pokazać co mamy komiksowego z tego tematu. Szukamy fanów chcących nas wesprzeć radą, a także obecnością. Mile widziani cosplayerzy lub szturmowcy, i gadżety związane z tematem, które moglibyśmy wyeksponować. Zapraszam do współpracy, przyjazdu lub po prostu zorganizowania przy okazji spotkania Waszego fanklubu.
Możemy też spotkać się i pogadać na MFKiG

Odezwijcie się razem możemy zorganizować coś naprawdę Wielkiego.

Pozdrawiam


Na wczorajszej imperiadzie w niewielkiej co prawda grupie zdecydowaliśmy, że czemu nie. Na MFGiK spotkamy się z organizatorami, to otrzymamy więcej szczegółów. Główny motyw to kostiumy (nie, szturmowcy to nie cosplay ), ale można by też wesprzeć materialnie, czyli choćby rzucony pomysł żeby każdy wziął swoją mniejszą lub większa kolekcje posiadanych komiksów i z nich zrobić wystawkę, wspominali też o wykładach, może ktoś będzie zainteresowany włączeniem się do prelekcji. Wszelkie inne pomysły mile widziane, dobrze by było żebyśmy już jakąś pulą pomysłów mogli porozmawiać z organizatorami. A sam event to kolejna okazja do promowania naszego fanklubu.

Kto jest wstępnie zainteresowany? Kostiumy, wystawka, inne pomysły?

1. Sev- wystawka komiksów (ale on sam nie przyjedzie)
2. Zannah- prelegentka
3. Buczka - Barriss Offee
4. Obi - jedi
5. Mały Yoda - jedi
6. Rysiu - Anakin
7. Luke - Luke albo klon
8. Krzychu - Cody
9. Niesob - oficer imperialny
10. Niesobowa - Juno Eclipse
11. Barrahh - prelegent dnia Nie 14:30, 12 Paź 2014, w całości zmieniany 7 razy tutajpoczkategori


Z mojej strony oferuję karton komiksów, które można ułożyć ładnie na stole/w gablocie i prezentować jako kolekcję do przeglądania. Problemem drobnym może być tylko fakt, iż raczej nie mam żadnych białych kruków lub starszych egzemplarzy.

Prelekcja nieco ciężej, ponieważ już dawno nie robiłem żadnej z SW. Ale jakiś podstawowa tematyka jest jak coś w moim zasięgu.
Ja też jestem jak najbardziej za! Promowania się nigdy za wiele

Serku, zawsze jakąś prelkę można przygotować stadnie Na jakiś przyziemny, zrozumiały dla większości ludzi temat.

Może bym też uda mi się uszyć jakiegoś randomowego Jedi do tego czasu
Wstępnie jestem chętny na poprowadzenie prelekcji o komiksach Star Wars. Czas trwania 2 godziny, warunki techiczne: rzutnik. Pytanie czy organizatorzy będą zainteresowani taką prelekcją?Wstępnie jestem chętny na poprowadzenie prelekcji o komiksach Star Wars. Czas trwania 2 godziny, warunki techiczne: rzutnik. Pytanie czy organizatorzy będą zainteresowani taką prelekcją?

Koretka: w związku z dopiero co przekazaną prośbą szefostwa fanklubu wycofuję powyższe
Dowiemy się w Łodzi co powiedzą orgowie, wtedy ostatecznie zdecydujesz
A to ten Comics Wars co Burzol chodził z plakatami? https://www.facebook.com/events/767376266656570/?ref=22
Jam bibliotekarka, to i mogę wesprzeć akcję swoją lordowską osobą. Co do komiksów, to mam niemieckie wydanie Exara, Złoty wiek Sithów, Upadek Imperium S i Zaginione Słońca. Wykopaliska normalnie. Chcemy?
No i co rzekli orgowie?
Czekam na maila z ich oczekiwaniami, ale na tę chwilę wiadomo, że ok. 2 h prelekcji (bardziej w stylu porównania świata sw z np marvelem), kostiumowcy, jeśli wystawka, to trzeba zdecydować co konkretnie chcemy pokazać.
Sprawa po spotkaniu z organizatorem w Łodzi wygląda następująco:

- na 90% uda się załatwić nocleg na jedną noc (do nas należy decyzja, która noc nas interesuje)
- zwrotów za dojazd nie ma
- oczekiwane od nas jest zapełnieni dwóch godzin prelekcjami (liczba może ulec zmianie) oraz wystawienie swoich gadzetów wszelakich (komiksy głównie) oraz troopowanie w strojach

Piłka jest po naszej stronie, musimy stworzyć listę rzeczy, jakie jesteśmy w stanie wystawić na pokazanie oraz ewentualne propozycje na prelki. Tak więc poniżej zacznę listę, co mogę wystawić od siebie i następne osoby niech się dopisują. Ja niestety nie będę mógł pojechać, ponieważ akurat w ten weekend wypada mi zjazd na uczelni.

P.S: W Łodzi można było zauważyć zarówno plakaty jak i rozdawane ulotki tej imprezy, tak więc impreza zapowiada się nieźle. W moim odczuciu jak najbardziej warto w to wchodzić.

Komisarz Sev:
- wszystkie papierowe komiksy, jakie wyszły pod szyldem SW Komiks
Tak jak mówiłem mogę zaproponować 2-godzinną prelekcję o historii komiksów Star Wars (Marvel i Dark Horse). Trudno będzie to skrócić do godziny, więc dwie będą lepsze. To dajcie mi znać jak najwcześniej czy mam to zacząć robić i rezerwować wolne w pracy
Z tego co mówił mr. Ogr to bardziej zależałoby mu raczej na prelkach trawających max. godzinę. Ale zawsze można go zapytać czy dłuższa przejdzie - szczególnie że masz dar do robienia ciekawych prelekcji
Dobra, przekażę temat prelki i zobaczymy co powiedzą

Poniżej mail od orgów:

"Hej.
Proszę o oszacowanie kosztów Waszego przyjazdu.
Np zakładając, że przyjedzie 8 osób.
to mamy 2 samochody
jaki koszt paliwa
ile będzie dziewczyn ile chłopaków - istotne z punktu widzenia noclegu, chyba, że są jakieś pary.
Ile osób może przyjechać przebranych.
Jakie eksponaty możecie przywieźć - wspominał ktoś z Was o komiksach star Wars ile zeszytów tego jest? i w jakim formacie?
Pozdrawiam"


Poniżej mail od orgów:

Hej.
Proszę o oszacowanie kosztów Waszego przyjazdu.
Np zakładając, że przyjedzie 8 osób.
to mamy 2 samochody
jaki koszt paliwa

ile będzie dziewczyn ile chłopaków - istotne z punktu widzenia noclegu, chyba, że są jakieś pary.
Ile osób może przyjechać przebranych.

Żadna. Jechanie parę godzin w stroju jest niewygodne.

Proszę dopisać Exara Kuna do listy w pierwszym poście.
Jeśli przyjedziemy razem z Issu, to możemy zabrać 2-3 osoby do auta, koszt paliwa 150 zł. Co do noclegu to jeśli to będą karimaty na podłodze to my się gdzieś przekimamy na własną rękę, jeśli coś w stylu hostelu razem ze wszystkimi to się piszemy razem z Wami. Przyjeżdżamy bez kostiumów.

Aczkolwiek to czy przyjedziemy zależy oczywiście od prelekcji tutajpoczkategori
Kilka dni temu dostałam prywatną wiadomość od jednej dziewczyny:

Hej Możliwe, że pamiętasz Mystique i Black Widow z 25. MFKiG - ja to oczywiście Wdowa Razem z Mystique zajmujemy się organizacją cosplayu na Comics Wars w Poznaniu 6. grudnia. Widziałam, że wstępnie zadeklarowałaś swoją obecność na stronie wydarzenia na Fb, stąd moje pytanie czy zechciałabyś dołączyć do nas jako postać reprezentująca uniwersum Star Wars? Byłoby nam bardzo miło, gdyby dołączyła do nas Barriss Offee Z naszej strony możemy zagwarantować zaplecze dla cosplayerów, ciepły posiłek, coś do picia i oczywiście dobrą zabawę. Możliwe także, że odbędą się konkurencje, w których sami cosplayerzy będą mogli walczyć o chwałę dla swojego uniwesum

I dzisiaj kolejna:

No tak, właśnie się zastanawiałyśmy czy ktoś już organizuje cosplayerów ze SW, bo sporo gości na stronie wydarzenia występuje jako postaci z tego uniwersum Rola cosplayera będzie się sprowadzać w głównej mierze do tego, co zwykle - pozowania do zdjęć i kręcenia się po imprezie - spędzenie całego dnia w sali SW też jest OK, w końcu tam będą przychodzili fani. Konkurs cosplay chcemy zrobić w takiej trochę nietypowej formie (jeśli w ogóle wypali) czyli zrobić głosowanie na zasadzie przy wejściu będą kartki z wymienionymi cosplayami, jakie będzie można spotkać na imprezie; obok kategorie w stylu "Najlepszy strój", itp. Ludzie wchodząc dostaną takie kartki i gdy już zdecydują kto w jakiiej kategorii był najlepszy - wrzucą głos do urny. Także konkurs cosplay tak naprawdę będzie trwał cały dzień i w sumie bardziej można o nim mówić jako o plebiscycie Ale to wszystko jeszcze musimy dogadać z P. Gniotem, wstępnie zgoda na coś takiego była. Co do innych konkursów musimy się zorientować ilu cosplayerów uda nam się zebrać i na co pozwolą nam fundusze. Zapewne nie wszyscy będą musieli brać w nich udział, tylko osoby chętne - ale to też jeszcze musimy dogadać z resztą organizatorów.
eśli masz znajomych, którzy chcą wpaść na Comics Wars i mają stroje SW (lub też pozostałych dwóch uniwersów) to serdecznie ich zapraszamy!

Tylko mała prośba - w związku z tym, że cosplayerzy będą mieli dostęp do stref zamkniętych w bibliotece każdy dostanie opaskę na nadgarstek lub kartę magnetyczną (do wyboru), a dodatkowo przewidujemy poczęstunek (coby nie chodzić na głodnego cały dzień), musimy wiedzieć kto (imię i nazwisko najlepiej) za jaką postać będzie przebrany. Żeby potem się nie okazało, że np. zabrakło opasek albo dana osoba nie została wymieniona wśród postaci w konkursie cosplay

Ktoś chętny? Kto będzie w kostiumie?
Jak nas małżonka moja puści to razem z Mały Yodą dołączymy- oczywiście w strojach. Na chwilę obecną Obiwan i Yoda jadą do Poznania
Wkurza mnie, że kolejna impreza pod nosem, a ja muszę smarować do Wrocka na zjazd.
W każdym bądź razie życzę powodzenia i dobrej zabawy! Moi przyjaciele wspominają dobrze Dzień Batmana

Ktoś chętny? Kto będzie w kostiumie?

Ale że chętni na co konkretnie? Na ten udział powiedzmy w wybieraniu przez ludzi czy chodzenie w stroju? A to to się nie łączy?
oo..to ja gdzieś jadę? Thx Wedge, ale zapytam co Epsa na to

"ile będzie dziewczyn ile chłopaków - istotne z punktu widzenia noclegu, chyba, że są jakieś pary"

to oni nie wiedzą, że u nas gender?
Ale jaja , Łedżu to ty z żoną tylko przez fora rozmawiasz ?!!! Powrót do góry

Ale jaja , Łedżu to ty z żoną tylko przez fora rozmawiasz ?!!!

Czasem tak jest bezpieczniej

Co do prelekcji to dwie godziny raczej nie.
Poniżej moje propozycje:
Nasza impreza ma pokazywać zestawiać ze sobą różne uniwersa pokazywać przeciwieństwa i podobieństwa

kilka tematów: np. han solo i starlord z Guardians czyli galaktyczni przemytnicy

Kto posiadał więcej mocy Vader, Luke Skywalker,i dlaczego coś na zasadzie ojciec kontra syn

Która strona mocy jest potężniejsza ciemna czy jasna jak przejść na jedną albo drugą i dlaczego i czemu te cholerne miecze mają różne kolory i czemu wydają dzwięk jarzeniówek

albo opis wszystkich ras, sojuszy, kto z kim – ludzie, mandalorianie, niedźwiadki itd. tak żeby ludzie to mogli ogarnąć i czegoś się dowiedzieć

Odezwijcie się szybko.

PozdrawiamŁedż, wchodzisz w takie coś, czy nie?

Issu, jedziesz w kostiumie, czy nie?

Ktoś jeszcze?

I którą noc na spanie wybieramy, z pt na sob, czy z sob na nd? dnia Śro 16:18, 15 Paź 2014, w całości zmieniany 1 raz Powrót do góry
W takim razie ja odpadam Nie czuję się na siłach robić podobieństwa z innymi uniwersami bo je za słabo znam, ani też robić prelekcji "z wewnątrz" uniwersum SW bo jeszcze jest za mało materiału z kanonu - ledwo 6 filmów i TCW.

Może innym razem
Ja optuję za nocą Sobota-niedziela
Nie jadę. W kostiumie. I w ogóle.

Jeśli impreza będzie miała start tak jak nam zapowiadano, czyli koło 10, to nocleg rzeczywiście lepiej wziąć z sb na ndz. Pozostaje tylko pytanie ile wcześniej mamy się stawić, bo wiadomo że nie na 10

W ogóle podobają mi się te zaproponowane tematy prelek dla maluczkich
Tak sobie myślę że mogłabym zrobić jedną, np. tą o porównaniu jasnej i ciemnej strony Ale pozwólcie, że na 100% określę się w tej sprawie na początku przyszłego tygodnia jak już będę wiedzieć jakie mam tyły na uczelni po chorobie.
Wczoraj mieliśmy w mieszkaniu Kamino.

A my za to tak. Last but not least:D 2 miejsca wolne.
Koszt wg matrycy legionowej:
180km x 2 x5l/100 x5,4 zł/l = 97,2 zł
a propo prelekcji, czy pasowałby wykład crossoverowy o tym jak fani tworą fanfic, fan vid etc. właście połączenie star wars z postaciami ze świata batmana etc?

czy już za późno na zgłaszanie się? Powrót do góry
Alex, czekam na odpowiedź
A, cholera, ja jednak nie pojadę. No szkoda
Ostateczna lista osób jadących na ten event znajduje się w pierwszym poście. Hostel mamy wybrany (Cynamon), zwroty za nocleg i paliwo zapewnione, tak samo jak parking oraz przebieralnia.
Osoby w kostiumach dostaną zaraz zaproszenie do grupy cosplayowej na facebooku, miał być jakiś konkurs strojów, chyba już nieaktualne, ale kazali dodać do grupy to dodaję, dostaniemy jakies identy umożliwiające wejście do tajnych pomieszczeń

I tak btw...skąd oni wytrzasnęli aż 5 Padme?
No właśnie też miałem o to pytać Jest jedna laska z legionu, która sama ma chyba tyle kostiumów, ale w takim razie co z resztą?
Już wiem, to jest wlaśnie ta laska z Legionu, wzięła jakieś "modelki" żeby nosiły jej kostiumy. Jeden jeszcze kończy, więc będzie miał premierę dopiero na tym Comics Wars. dnia Nie 9:06, 09 Lis 2014, w całości zmieniany 1 raz Powrót do góry
Nom, to moje własne, osobiste są (ATAT z tej strony) Ja blisko mam do Poznania, więc będzie przy dobrych wiatrach 5 Padmów i mała, skromna prelekcja o garderobie Amidali.
Prelekcja oi garderobie Padme?
muszę tam być <3 <3 <3

Prelekcja oi garderobie Padme?
muszę tam być <3 <3 <3


Nie byłeś nigdy na takiej? Alex ma kilka prelek o strojach o ile mnie pamięć nie myli.
Nie ma mnie. Będę się wozić w Anglii.
Kassilo, myślę, że nie zrozumiałaś Ryśka

Dalalalo, tak jakby spóźniłaś się z deklaracją.
Chyba jej brakiem
http://www.tvp.pl/poznan/informacja-i-publicystyka/teleskop/wideo/06122014-godz1830/17970573

Oglądać od 9:50

PS Kiedy Radek przeprowadził się do Wrocławia? dnia Nie 19:13, 07 Gru 2014, w całości zmieniany 1 raz Powrót do góry
No właśnie , niechcący nam reklamę zrobił
Tak coś kojarzę że to jam niechcący uczynił
Przed Akademią przy windzie rozmawiałem z jednym rodzicem a obok jakiś gościu się przysłuchiwał. Potem tamten gościu zapytał co robimy prywatnie i czym się zajmujemy, więc zgodnie z prawdą powiedziałem że we Wrocławiu w ramach fanklubu robimy wiele rzeczy: Fanfilmy, pokazy walk, udzielamy się charytatywnie a prywatnie to każdy pracuje zawodowo jak każdy normalny człowiek. Potem ten sam gościu był na górze jak szkoliliśmy młodzież